Media Sosial

Geekyapar!

Matt Reeves, James Gunn ve Peter Safran ile Görüşecek: ”Kendi İşimizi Yapmamıza İzin Veriyorlar.”

DC şu sıralar çok garip bir konumda, daha önce verdiğimiz haberlerden de bildiğiniz gibi. Birkaç hafta içinde yeni bir evren açıklanacak ama bu evrene dair sorular bir türlü bitmiyor tabii. Önceki filmlerden kalan karakter olacak mı? Bu sene vizyona girecek filmler boşa çaba mı? Ve en öne çıkan sorulardan bir başkası: Matt Reeves önderliğindeki The Batman ile başlayan Batverse, DCU içinde olacak mı? Her ne kadar ilk iki soruya biz de net bir yanıt veremesek de Matt Reeves tarafından Collider sitesine verilen cevapta yönetmen şunları demiş: “Bakın, ne yapacaklarını duymak için heyecanlıyım. James Gunn tarafından da söylendiği gibi, Batverse yapmamız için bize izin verdikleri kendi başına bir taraf.

Bu cevabı almak ve zaten insanda his olarak da ayrı bir yerde duran The Batman evreninin DCU içinde yer almayacağını tahmin etmek pek de zor değildi. Yine Christopher Nolan üçlemesindeki “gerçekçilik” bakış açısını benimseyen ilk filmden sonra geleceğe dair pek umudum da yok ama göreceğiz. Matt Reeves devam filminden de bir şeyler konuşmuş: “Bana göre, gerçekten hissettiğim şu ki, Robert Pattinson rol için cidden özel biri. Amacım her zaman bu bakış açısı ile hikâyeyi anlatıp karakterin duygusal merkezde olmasını sağlamaktı. Çünkü birçok seferde şöyle oluyor ki, ilkini yaptıktan sonra devreye kötü adamlar giriyor ve bir nevi hikâyeyi ele geçiriyorlar, Batman da arka planda kalmış oluyor karakter açısından ya da duygusal açıdan.” Sen önce Batman Begins kadar iyisini çek de, sonra The Dark Knight eleştirisi yapman o kadar gözümüze batmaz belki sevgili Reeves.

The Batman filminin devamında hangi kötüleri görmek istiyorsunuz? The Dark Knight filminde Joker karakterinin Batman’den daha ön planda olması sizi rahatsız etmiş miydi? DCU hakkında umutlarınız nedir? Yorumlarınızı başkalarına laf atmadan, efendice internete işleyin.


https://ift.tt/BlRId5g
Geekyapar!
https://ift.tt/ABwfMcD
Yorum Gönder

Yorum Gönder